RSS na Kurzy měn


Seznam RSS kanálů dostupných na Kurzy měn ke stažení.

RSS Kanály na Kurzy měn

Co je to RSS ?
RSS patří do rodiny XML formátů, díky němž je možné číst si novinky na webových stránkách. Tato technologie umožňuje registrovaným uživatelům odběr novinek z kteréhokoliv webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). RSS nabízí každý z webů, kde se často mění obsah, například zpravodajské servery, ale technologii poskytuje i většina ostatních webů. Technologie RSS primárně sloužila k předávání aktualit mezi jednotlivými servery, které si mohly jednoduše vyměňovat novinky a odkazovat na články umístěné jinde.
RSS formát vám poskytne buď celý obsah článku nebo jenom jeho část, dále odkaz na původní text a jiná metadata. Soubor je posílán ve formátu XML a nazývá se RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

Použití RSS feedů
Software, který pracuje s RSS kanáy, se označuje jako RSS čtečka, přičemž může jít o samostatný program, o plugin do jiného programu, například do webového prohlížeče nebo programu pro instant messaging. RSS čtečka také může být rovnou součástí jiného programu, nebo může jít o webovou aplikaci, která tuto funkčnost nabízí, například Google Reader či NetVibes.
Rozšířený webový prohlížeč Firefox používá jako RSS čtečku Sage.
Jestliže některý server tuto službu nabízí, zpravidla na to upozorňuje ikonkou, jíž se dostanete přímo na URL příslušného zdroje. Ten uživatel zadá do čtečky, která posléze pravidelně kontroluje tuto adresu a zobrazuje nové položky.